Plánované akce na rok 2023

RELAXAČNÍ ZÁJEZDY JEDNODENNÍ

Zahraniční jednodenní relaxační zájezd
Aquapark Dunajská Streda - Slovensko
Termín: 25. května
Počet osob: 50
Nejoblíbenější a nejnavštěvovanější Thermalpark v rekreačním středisku Žitného ostrova.


Zahraniční jednodenní relaxační zájezd
Aquapark Nitrava - Slovensko
Termín: 18. října
Počet osob: 50
Budeme objevovat blahodárné účinky této termální vody a odpočívat obklopeni malebnou přírodou.


POZNÁVACÍ ZÁJEZDY JEDNODENNÍ

Moravský Krumlov – epopej, zámek Jaroměřice
Termín: 18. května
Počet osob: 50
Prohlédneme si 20 monumentálních obrazů inspirovaných slovanskou mytologií a dějinami Čechů, Moravanů a Slezanů. V Jaroměřicích si prohlédneme barokní skvost- moravské Versailles s přilehlými zahradami.


Punkevní jeskyně, pštrosí farma, zámek Boskovice
Termín: 23. května
Počet osob: 50
Vláčkem přijedeme k Punkevním jeskyním, kde přesedneme na lodičky a prohlédneme si tajuplné podzemí. V Doubravicích se dozvíme vše o chovu pštrosů a budeme si moci zakoupit speciality. V Boskovicích si prohlédneme empírový zámek s přilehlým parkem.


SONNENTOR, zámek Valtice, zámecké vinné sklepy
Termín: 10. října
Počet osob: 50
V Čejkovicích navštívíme místo, kde roste radost. Seznámíme se se zpracováním bio bylin a bio koření. Ve Valticích si prohlédneme rezidenci jednoho z nejmocnějších rodů Liechtensteinů. V zámeckém vinném sklepě ochutnáme 5 druhů jakostních vín.


Polsko – solné doly Wieliczka, procházka vánočním Krakovem
Termín: 28. listopadu
Počet osob: 50
Prohlédneme si jedno z nejnavštěvovanějších míst Polska. Budeme se těšit na nádherné sály, kouzelné chodbičky, a hlavně na atmosféru, kterou nikde jinde jen tak nezažijete. Tento unikátní solný důl je zapsán v seznamu UNESCO. Odpoledne si prohlédneme vánočně vyzdobený Krakov, navštívíme pohádkové vánoční trhy a ochutnáme místní speciality. Adventní trhy v Krakově patří k nejvyhledávanějším v Polsku.


JEDNODENNÍ ZÁJEZDY ZA KULTUROU

Divadlo – Ostrava, Opava, Olomouc
Termín: 22. března, II. pololetí
Počet klientů: 100
V březnu si ve Slezském divadle v Opavě poslechneme operetu Franze Lehára „Země úsměvů“

II. pololetí – dle nabídek divadel


VÍCEDENNÍ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY TUZEMSKÉ A ZAHRANIČNÍ

Zahraniční šestidenní poznávací zájezd Slovinsko
Termín: 9. – 14. května
Počet klientů: 58
1. den - odjezd z Přerova
2. den - příjezd k jezeru Bled, poutní místo s kostelem a staroslovanským kostelem, projížďka lodí k jezeru, jezero Bohinj – prohlídka jezera i shora – výjezd lanovkou Vogel – výhledy Triglav a Julské Alpy, ubytování, relax v mořském parku Termaris
3. den - přístav PIRAN, Postojenská jeskyně – do jeskyně se dopravíme unikátním vláčkem a prohlédneme si rozsáhlé sály zdobené krápníky, prohlídka Predjamského Gradu – nedobytný středověky zázrak, relax Termaris
4. den - Hrastivlje – vesnice s velkým kulturním bohatstvím – opevněný románský kostel – gotické fresky, vesnice Lipica – chov Lipicánů, prohlídka areálu, stájí a muzea, ochutnáme slovinské víno a specialitu Krásu, relax Termaris
5. den - koupání v bazénu či moři, zastavení v hlavním městě Ljublani, výjezd lanovkou na hradní návrší, navštívíme místní a starý trh, procházka po Dračím mostě, Ševcovském mostě nebo kolonádě architekta Plečníka
6. den - návrat v ranních hodinách


Tuzemský čtyřdenní poznávací zájezd Krkonoše
Termín: 31. srpna – 3. září
Počet klientů: 60
1. den - prohlídka významné barokní památky Hospitalu KUKS s proslulými sochami Sochaře M. Brauna
2. den - Harrachov – návštěva proslulé sklárny s pivovarem, projížďka místním vláčkem – Mumlavský vodopád, lanovkou na Čertovu horu
3. den - Zlaté návrší – procházka k Labské boudě a prameni Labe
4. den - lanovkou na Černou Horu, ZOO Dvůr Králové – projížďka safaribusem


VÍCEDENNÍ POBYTY

OZDRAVNÝ POBYT

Ozdravný pobyt – Chorvatsko - Igrane
Termín: 8. – 17. září
Počet osob: 76
Malebné městečko s pobřežní promenádou, kavárničkami a restauracemi, které jsou večer zaplněny turisty, kteří za šplouchání mořských vln ochutnávají místní speciality, vynikající jadranskou zmrzlinu, místní víno či pivo. Týdenní relaxační odpočinek na oblázkové pláži, koupání v průzračné vodě Jaderského moře. Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových apartmánech s večeřemi. V průběhu pobytu poplujeme lodí na celodenní výlet na ostrov Korčula včetně oběda a nápojů. Další fakultativní výlety je možno zakoupit si u delegátky paní Jany.

LÁZEŇSKÉ POBYTY

Lázeňský pobyt na Slovensku Trenčianské Teplice
Termín: 21. – 27. srpna
Počet osob: 62
Lázně Trenčianské Teplice patří k nejstarším a nejnavštěvovanějším lázním na Slovensku. Je to především díky vynikající přírodní sirné termální vodě a romantické poloze lázní. Ubytování je zajištěno v hotelu PAX ve dvoulůžkových pokojích se soc. zařízením. Plná penze formou bufetových stolů. Účastnici se mohou těšit na 12 procedur. Součástí pobytu je i 120 minutový Velký welness v hotelu Slovakia a taneční večírek v hotelu Krym či PAX.


Lázeňský pobyt v Maďarsku – Harkány
Termín: 24. září – 3. října
Počet osob: 54
Tyto lázně jsou jedinečné z pohledu složení termální vody, proto jim byl přisouzen název „Mekka revmatiků“. V hotelu Forrás je zajištěno ubytování s polopenzí, dvoulůžkové pokoje se soc. zařízením, TV a WIFI. Hotel se nachází 200 m od termálních lázní. Dále je pro účastníky zajištěna snídaně v den příjezdu, 4 procedury, káva po celý den, 7 x dezert, župan, delegát, 1 x večerní program s živou hudbou, 1x výlet do Pécs, pobytová taxa, komplexní pojištění včetně storna. Účastníci mohou využít nabídky fakultativních výletů, např. posezení ve stylové csárdě ve sklípku, s vynikající večeří a bujarou zábavou při živé muzice. K jídlu se podává pečená kachna, aperitiv, zákusek a neomezená konzumace vína. V rámci výletu navštívíme poutní místo Máriagyüd.

AKTIVIZAČNÍ POBYT

Aktivizační pobyt seniorů se svými vnuky
Termín: 15. – 21. července
Počet osob: 50
Týdenní pobyt zaměřený na společné aktivity prarodičů se svými vnuky. Společně se učíme ohleduplnosti, respektu, čestnosti, umění odpouštět, přizpůsobivosti a hlavně lásce. Ubytování je zajištěno v Ramzové, v hotelu Andromeda. Pro děti i seniory je opět připraven velmi bohatý program – ranní rozcvička s bojovým pokřikem, ruční práce, koupání ve venkovním bazénu, sportovní odpoledne, hledání pokladu, krátké procházky po krásném okolí, společné budeme jezdit na minikárách a vyzkoušíme si co je to tubing. Večery budou zakončeny diskotékou.

RELAXAČNĚ - POZNÁVACÍ

Relaxačně - poznávací pobyt Sezimovo Ústí
Termín: 18. – 23. června
Počet osob: 60
Ve wellness hotelu MAS je zajištěno ubytování ve dvoulůžkových pokojích se soc. zařízením, TV a telefonem. Je zajištěna plná penze formou bufetu, půldenní výlet s prohlídkou města Tábor. Celodenní neomezený vstup do krytého, vyhřívaného bazénu.
Rekondiční wellness program:
1 x relaxační masáž se zábalem
1 x přístrojová masáž chodidel
1 x regenerační kyslíková terapie
1 x magnetoterapie
Doprovodný program:
2 x společenský večer s živou hudbou
1 x společenská hra Bingo

DALŠÍ AKTIVITY

Bowling – TrumfCentrum (u Zubra)
Termín: druhé a třetí úterý v měsíci
Počet klientů: 28
Více informací v Info – Centru STP Přerov.


Příjemné páteční posezení při hudbě, tanci i zpěvu
Termín: 31. března, 3. listopadu
Počet klientů: 100
Restaurace Bečva
Více informací v Info – Centru STP Přerov.


Společně oslavíme konec letošního roku SILVESTR 2023
Termín: 15. prosince
Počet klientů: 100
Restaurace Bečva
Více informací v Info – Centru STP Přerov.


Ergoterapie
Termín: 3. čtvrtek v měsíci
Počet klientů: 20
Podpora zdraví a duševní pohody prostřednictvím smysluplné aktivity.


Sportovní olympiáda
Naši členové se mohou pobavit a protáhnout si tělo při soutěžení v 10 sportovních disciplínách – např. v šipkách, ve střelbě na branku, v chytání rybiček, v srážení plechovek a další na seniorské olympiádě v Přerově, Olomouci a Želatovicích.


Kulturní akce v Městském domě Přerov
Více informací v INFO – Centru STP Přerov.